Relacja ze spotkania WWW „Maluchy w akcji” w dniu 20.09.2018 r.

Dnia 20 września 2018 r. odbyła się inauguracja zajęć wczesnego wspomagania rozwoju w roku szkolnym 2018/2019 pod hasłem „Maluchy w akcji”. Spotkaliśmy się w Warce na ulicy Gośniewskiej w gościnnych progach Państwa Rotuskich.

W miejscu oddalonym od zgiełku miasta, pełnym zieleni i atrakcji dla dzieci. Pogoda była idealna. Gospodyni przywitała nas bardzo serdecznie. Ogromnym powodzeniem cieszyły się dmuchańce. Na dużym terenie dzieci mogły wyhasać się do woli. Uciechom nie było końca. Po wesołej zabawie można było odpocząć przy stole, na którym pojawiły się przysmaki przygotowane przez rodziców. Właścicielka zadbała o to, aby dzieciom, rodzicom i nam terapeutom niczego nie brakowało. Na stole przygotowanym przez Panią Magdę pojawiło się ciasto i napoje. Po wyczerpującej zabawie dzieci chętnie zjadały grillowaną kiełbaskę. W naszym spotkaniu uczestniczył też gość specjalny – piękna suczka Dori , która dzielnie znosiła woń unoszących się w powietrzu grillowanych przysmaków. Spotkanie miało charakter integracyjny w ramach działającej grupy wsparcia wczesnego wspomagania rozwoju małego dziecka. Umożliwiło rozmowy między rodzicami i terapeutami. Dzieci mogły wzajemnie poznać się bliżej. Rodzice na chwilę odpoczęli od codziennych zajęć. Z radością obserwowali zmagania swoich pociech.Taki sposób spędzania wolnego czasu korzystnie wpływa na pozytywne relacje rodzic – dziecko, budowanie prawidłowych więzi między rówieśnikami i nawiązywania przyjaźni na kolejne lata.

Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Warce, pani Agnieszka Glinka oraz Zespół Specjalistów Wczesnego Wspomagania Rozwoju pragną złożyć serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji spotkania firmie MR KONJ z siedzibą w Warce przy ulicy Gośniewskiej.

Zespół WWR


Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com