Wczesne Wspomaganie Rozwoju

Lipcowe spotkanie dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju w stadninie „Balao”

W dniu 1 lipca 2022 roku  w stadninie  „BALAO”  w Zakrzewie odbyło się spotkanie integracyjne dla dzieci objętych zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju i ich rodziców. Pomimo wysokiej temperatury dzieci świetnie bawiły się na świeżym powietrzu. Największym  powodzeniem cieszyły się zabawy z wykorzystaniem baniek mydlanych i  piłek. Było też malowanie na folii. Grupowa forma zajęć sprzyjała aktywności dzieci. Po wyczerpującej zabawie wszyscy wspólnie zajadali się kiełbaską z grilla i innym pysznościami przygotowanymi przez rodziców. W trakcie całego spotkania rodzice wymieniali się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi zachowania swoich dzieci.  Obserwowali jak ich dzieci radzą sobie z integracją wśród rówieśników.  

Bardzo dziękujemy Pani Annie Pyziak – właścicielce stadniny za udostępnienie miejsca na zorganizowanie spotkania, Piekarni Kazana za przekazanie słodkiego poczęstunku dla dzieci oraz rodzicom za pomoc w organizacji i aktywne uczestnictwo w spotkaniu.

Opracowała  mgr Anna Świetlik - logopeda


Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

 

Czytaj więcej

Relacja z Balu Karnawałowego

W dniu 25 stycznia 2020 roku w Poradni odbył się Bal Karnowałowy dla dzieci objętych zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju. Nasi podopieczni uwielbiają taniec, zabawę i są prawdziwymi mistrzami parkietu. Wszystkie dzieci tańczyły w rytm znanych dziecięcych oraz popularnych utworów. Brały udział w konkursach i czasami nam trudno było dotrzymać im kroku. Jak na prawdziwy bal karnawałowy przystało nie zabrakło pięknych strojów. Wesoło pląsali: Wróżka, Elza, Spider- men, Lisek, Kruk, Pirat, Księżniczka, Cyganka, Klaun, Rzymianin oraz Batman. Tańczyliśmy solo i parami z podskokami i obrotami – słowem było wesoło i działo się dużo.

Czytaj więcej

CZYM JEST WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU?

Wczesne wspomaganie rozwoju jest specjalistyczną, kompleksową formą pomocy dzieciom niepełnosprawnym i zagrożonym niepełnosprawnością oraz ich rodzinom.

Zespół specjalistów wczesnego wspomagania rozwoju opracowuje i realizuje z dzieckiem oraz rodziną indywidualny program terapeutyczny. Analizuje i ocenia postępy dziecka, jego trudności w funkcjonowaniu, a również skuteczność udzielanej pomocy.

Wczesne wspomaganie rozwoju to także nawiązywanie ścisłej współpracy z przedszkolem/szkołą lub innymi podmiotami, do których uczęszcza dziecko.

Czytaj więcej

Relacja z konferencji zorganizowanej przez Poradnie Pedagogiczną w Warce

W dniu 22 listopada 2017 roku została zorganizowana przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej konferencja dla specjalistów „Autyzm – wczesna diagnoza i terapia”. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele, pracownicy służby zdrowia, przedstawiciele opieki społecznej oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grójcu.

Pierwsza część spotkania poświęcona została omówieniu kryteriów diagnostycznych i obrazu klinicznego autyzmu (prezentacja mgr Dominiki Zembrzuskiej - psychologa) oraz omówieniu narzędzia M-CHAT-R/F pozwalającego ocenić ryzyko wystąpienia zaburzeń ze spektrum autyzmu (mgr Monika Anyszkiewicz - neurologopeda).

Czytaj więcej