Muzeum relacja

W dniu 26 czerwca 2019 roku  odbyło się  uroczyste zakończenie zajęć Wczesnego Wspomagania Rozwoju w roku szkolnym 2018-2019. Terapeuci, rodzice  oraz  dzieci objęte zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju w  Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Warce spotkali się w Muzeum  im. Kazimierza Pułaskiego  w Warce.

Spotkanie w pałacu połączone było ze zwiedzaniem ekspozycji stałej w towarzystwie przewodnika.

Dzięki bardzo ciekawym opowieściom naszego  dzieci miały możliwość  oswojenia się z takimi pojęciami jak: muzeum, historia, zabytek czy przemijanie czasu. Uczestnicy naszego spotkania podziwiali przepiękne wnętrza muzeum. Obejrzeli wiele ciekawych eksponatów.  Zapoznali się z niezwykłym życiorysem Kazimierza Pułaskiego – polsko-amerykańskiego bohatera, jednego z najzdolniejszych żołnierzy XVIII w. Rzeczypospolitej.  Usłyszeli również o Tadeuszu Kościuszko, Ignacym Janie Paderewskim i  Helenie Modrzejewskiej.

Później  przenieśliśmy się do altany, gdzie wszyscy uczestnicy spotkania skorzystali ze  słodkiego poczęstunku. Ze smakiem zajadali się pączkami przekazanymi  przez piekarnię Państwa Kazana. Bardzo dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas i możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami i uwagami pojawiającymi się w trakcie pracy z Państwa pociechami. Życzymy miłego wypoczynku wakacyjnego. Do zobaczenia w sierpniu na spotkaniu informacyjnym w sprawie organizacji nowego roku szkolnego. 

Bardzo dziękujemy dyrektorowi Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce Pani Iwonie Stefaniak  za umożliwienie nam zorganizowania spotkania na terenie muzeum oraz Piekarni Kazana za przekazane słodkie wypieki. 


Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com