PIKNIK INTEGRACYJNY

W sobotę, 8 czerwca 2024 roku na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi odbył się piknik integracyjny na zakończenie zajęć wczesnego wspomagania rozwoju w roku szkolnym 2023/2024.

Czytaj więcej

WIADOMOŚCI PORADNIANE WYDANIE X

Czytaj więcej

Rola „przytulanek” w rozwoju emocjonalnym i poznawczym dziecka

Od wczesnego dzieciństwa rodzice kupują swoim pociechom najróżniejsze klocki, lalki i maskotki, które dostarczają maluchom odpowiedniej rozrywki w pierwszych miesiącach i latach życia. Jednak szczególną i niezastąpioną rolę w rozwoju dziecka pełnią pluszaki. Te miękkie przytulanki dają maluchowi poczucie bezpieczeństwa, a także pozytywnie wpływają na kreatywność i wyobraźnię dziecka. W późniejszych latach stają się również odpowiedzialne za rozwój empatii.

Czytaj więcej

Wsparcie dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi dziś i jutro - relacja z konferencji

W dniu 14 kwietnia 2023 roku odbyła się konferencja „Wsparcie dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi dziś i jutro” zorganizowana przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną we współpracy z Centrum Sportu i Rekreacji w Warce. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz samorządowych – Pani Jolanta Sitarek -wicestarosta Powiatu Grójeckiego, Pani Barbara Orłowska – naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Grójcu, Pani Karolina Sałyga – sekretarz Miasta i Gminy Warka, Pani Agnieszka Kosior wizytator Delegatury w Radomiu Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, dyrektorzy i pracownicy szkół i placówek oświatowych w tym Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, dyrektorzy i pracownicy Miejskiego i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, dyrektorzy publicznych i niepublicznych jednostek służby zdrowia, a także nauczyciele, psychologowie i pedagodzy.

Czytaj więcej

Światowy Dzień Autyzmu

Czytaj więcej

Wsparcie dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi dziś i jutro - KONFERENCJA

Zaburzenia Lękowe - KIEDY LĘK ZACZYNA BYĆ PROBLEMEM?

Zaburzenia lękowe należy odróżnić od naturalnych lęków, występujących w niektórych okresach rozwojowych u większości dzieci – np. lęk przed ciemnością u kilkuletnich dzieci. Te ostanie nie stanowią zaburzeń lękowych, nie wymagają terapii i są zgodne z normą rozwojową. Wymagają jedynie mądrego wsparcia od dorosłych, którzy towarzyszą dziecku.

Czytaj więcej

C-Eye Pro innowacja w neurorehabilitacji

Jednym z najważniejszych zadań realizowanych przez naszą Poradnię jest działalność terapeutyczna. Prowadzimy terapię psychologiczną, pedagogiczną, logopedyczną oraz terapię integracji sensorycznej. Realizujemy również zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju zarówno w ramach naszej działalności statutowej jak i w ramach programu rządowego „Za życiem”. Dbamy o jakość naszych usług. Stale doskonalimy swój warsztat pracy i wzbogacamy go o nowe metody terapeutyczne. W dniu 7 lutego 2023 roku w naszej placówce został zainstalowany C-Eye Pro – innowacja w neurorehabilitacji.

Jest to nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne: śledzi ruch gałek ocznych, co umożliwia alternatywną komunikację i efektywną terapię osób w ciężkich stanach neurologicznych. Urządzenie C-Eye diagnozuje:

  • wzrok i słuch,
  • test świadomości,
  • umiejętności poznawcze,
  • stany emocjonalne dziecka.

C-Eye może być stosowany w rehabilitacji neurologicznej, terapii widzenia, terapii poznawczą i pedagogicznej oraz terapii komunikacji alternatywnej AAC. W naszej placówce będzie wykorzystywany do terapii wszystkich dzieci z niepełnosprawnością, a także mających trudności z komunikacją. Dzięki C-Eye nasi podopieczni będą mogli skorzystać z nowoczesnej technologii co niewątpliwie podniesie efektywność terapii i umożliwi pokonywanie napotykanych barier komunikacyjnych.

Mgr Agnieszka Glinka – dyrektor Poradni


Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

WIADOMOŚCI PORADNIANE NR 7

Czytaj więcej

Lizakowe warsztaty zabawa dla każdego !!!

Z okazji Mikołajek w naszej poradni zostały zorganizowane warsztaty cukiernicze. Słodki zapach karmelu roztaczał się po całym budynku. Pokaz rozpoczął się wylaniem na kamienny blat wcześniej przygotowanej ciepłej masy karmelowej. Później na oczach dzieci masa była barwiona na różne kolory za pomocą naturalnych barwników. Prowadzący zdradził, że kolor czerwony jest pozyskiwany z buraka, niebieski z jagód, żółty z kurkumy. A co z białym ? Do jego stworzenia potrzeba jest……….. masa powietrza. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wpatrywały się w proces tworzenia lizaków. Po połączeniu kolorów każde dziecko samodzielnie tworzyło z tęczowej, słodkiej masy lizaki. Z pokazu każde dziecko wyszło z „bukietem” lizaków. Warsztaty cukierkowe okazały się frajdą nie tylko dla najmłodszych, specjaliści naszej poradni również bawili się świetnie.


Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com