Zajęcia dla dzieci objętych programem WWR i projektem ,,Za Życiem” - relacja

W dniu 21 listopada 2024 r.Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Warce odbyły się zajęcia dla dzieci objętych programem wczesnego wspomagania rozwoju i projektem ,, Za Życiem” oraz ich rodziców. Spotkanie miało na celu wsparcie dziecka i jego rodziny, a także pokazanie rodzicom prostych i skutecznych sposobów pracy z dziećmi w pokonywaniu trudności.

Czytaj więcej

PIKNIK INTEGRACYJNY

W sobotę, 8 czerwca 2024 roku na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi odbył się piknik integracyjny na zakończenie zajęć wczesnego wspomagania rozwoju w roku szkolnym 2023/2024.

Czytaj więcej

Wsparcie dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi dziś i jutro - relacja z konferencji

W dniu 14 kwietnia 2023 roku odbyła się konferencja „Wsparcie dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi dziś i jutro” zorganizowana przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną we współpracy z Centrum Sportu i Rekreacji w Warce. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz samorządowych – Pani Jolanta Sitarek -wicestarosta Powiatu Grójeckiego, Pani Barbara Orłowska – naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Grójcu, Pani Karolina Sałyga – sekretarz Miasta i Gminy Warka, Pani Agnieszka Kosior wizytator Delegatury w Radomiu Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, dyrektorzy i pracownicy szkół i placówek oświatowych w tym Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, dyrektorzy i pracownicy Miejskiego i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, dyrektorzy publicznych i niepublicznych jednostek służby zdrowia, a także nauczyciele, psychologowie i pedagodzy.

Czytaj więcej

Lizakowe warsztaty zabawa dla każdego !!!

Z okazji Mikołajek w naszej poradni zostały zorganizowane warsztaty cukiernicze. Słodki zapach karmelu roztaczał się po całym budynku. Pokaz rozpoczął się wylaniem na kamienny blat wcześniej przygotowanej ciepłej masy karmelowej. Później na oczach dzieci masa była barwiona na różne kolory za pomocą naturalnych barwników. Prowadzący zdradził, że kolor czerwony jest pozyskiwany z buraka, niebieski z jagód, żółty z kurkumy. A co z białym ? Do jego stworzenia potrzeba jest……….. masa powietrza. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wpatrywały się w proces tworzenia lizaków. Po połączeniu kolorów każde dziecko samodzielnie tworzyło z tęczowej, słodkiej masy lizaki. Z pokazu każde dziecko wyszło z „bukietem” lizaków. Warsztaty cukierkowe okazały się frajdą nie tylko dla najmłodszych, specjaliści naszej poradni również bawili się świetnie.


Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

 

Dzieci dzieciom” - Solidarni z Ukrainą - Prace

Prace plastyczne wykonane przez dzieci znajdujące się pod opieką Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Warce.

 


Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

Warsztaty profilaktyczne w Zespole Szkół w Jasieńcu

W dniu 30.03.2022 r. w Zespole Szkół w Jasieńcu odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów pod tytułem „Zagrożenia związane z używaniem dopalaczy i innych środków psychoaktywnych” prowadzone przez psychologa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Warce – mgr Patrycję Pernak. . W zajęciach wzięło udział 110 uczniów. W czasie ostatnich kilkunastu lat rynek narkotykowy znacząco się zmienił. Od około 2014 roku obserwujemy ekspansję środków psychoaktywnych, tzw. dopalaczy. Obserwujemy ich stale utrzymującą się popularność wśród młodych ludzi. Poważne konsekwencje wynikające z używania tych substancji skłaniają nauczycieli i pedagogów i psychologów do podejmowania działań mających na celu zapobieganie używania tych szczególnie groźnych substancji przez dzieci i młodzież. Zajęcia dla uczniów miały przede wszystkim dostarczyć wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z używaniem dopalaczy, zapoznać ich z czynnikami chroniącymi oraz czynnikami ryzyka, a także wskazać miejsca, w których można uzyskać pomoc.

Celem warsztatów było:

  • omówienie szkód wyrządzanych przez dopalacze (fizycznych, psychicznych i społecznych),
  • obalenie nieprawdziwych informacji na temat „dopalaczy” i innych substancji odurzających,
  • ukazanie zagrożeń i konsekwencji związanych z zażyciem „dopalaczy”
  • przedstawienie i omówienie czynników ryzyka związanych z rozpoczęciem zażywania środków psychoaktywnych.

Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jakie niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia stanowią „dopalacze” i inne substancje uzależniające. Uczniowie uczyli się asertywnego odmawiania w sytuacji, gdy będą namawiani do zażycia środków uzależniających. Warsztaty miały również na celu pomóc w rozwijaniu najważniejszych umiejętności interpersonalnych takich jak komunikowanie się z ludźmi, podejmowanie świadomych i odpowiedzialnych decyzji oraz asertywność. Odbyła się również dyskusja grupowa: „Co chroni młodzież przed sięganiem po narkotyki?” oraz „Jakie są powody dla których nastolatki sięgają do dopalacze i inne środki psychoaktywne?”

Opracowała mgr Patrycja Pernak

 

Fotorelacja z pracy zdalnej

W trudnym dla nas wszystkich czasie izolacji nasi podopieczni dzielnie ćwiczą i pracują. Praca zdalna, którą musieliśmy wdrożyć przynosi nam mimo wszystko dużo satysfakcji. Dziękujemy rodzicom za współpracę. Przedstawiamy krótką fotorelację z dotychczasowej pracy.

Opracowała mgr Magdalena Włodarczyk- pedagog, terapeuta SI.

 


Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

 

Zimowe Przygody - warsztaty logopedyczne - relacja

W dniu 08 02.2020 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, odbyły się warsztaty logopedyczne dla rodziców i dzieci objętych zajęciami Wczesnego Wspomagania Rozwoju.

Czytaj więcej

Relacja z Balu Karnawałowego

W dniu 25 stycznia 2020 roku w Poradni odbył się Bal Karnowałowy dla dzieci objętych zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju. Nasi podopieczni uwielbiają taniec, zabawę i są prawdziwymi mistrzami parkietu. Wszystkie dzieci tańczyły w rytm znanych dziecięcych oraz popularnych utworów. Brały udział w konkursach i czasami nam trudno było dotrzymać im kroku. Jak na prawdziwy bal karnawałowy przystało nie zabrakło pięknych strojów. Wesoło pląsali: Wróżka, Elza, Spider- men, Lisek, Kruk, Pirat, Księżniczka, Cyganka, Klaun, Rzymianin oraz Batman. Tańczyliśmy solo i parami z podskokami i obrotami – słowem było wesoło i działo się dużo.

Czytaj więcej

Relacja ze szkolenia metody „Dam radę”, „Jestem z ciebie dumny”

W trosce o zapewnienie jak najwyższej jakości oferowanej przez Poradnię pomocy psychologiczno – pedagogicznej pracownicy stale podnoszą swoje kwalifikacje. Tym razem na terenie Poradni zostało zorganizowane trzydniowe szkolenie dotyczące praktycznych metod wspierania dzieci.

Czytaj więcej