Lipcowe spotkanie dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju w stadninie „Balao”

W dniu 1 lipca 2022 roku  w stadninie  „BALAO”  w Zakrzewie odbyło się spotkanie integracyjne dla dzieci objętych zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju i ich rodziców. Pomimo wysokiej temperatury dzieci świetnie bawiły się na świeżym powietrzu. Największym  powodzeniem cieszyły się zabawy z wykorzystaniem baniek mydlanych i  piłek. Było też malowanie na folii. Grupowa forma zajęć sprzyjała aktywności dzieci. Po wyczerpującej zabawie wszyscy wspólnie zajadali się kiełbaską z grilla i innym pysznościami przygotowanymi przez rodziców. W trakcie całego spotkania rodzice wymieniali się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi zachowania swoich dzieci.  Obserwowali jak ich dzieci radzą sobie z integracją wśród rówieśników.  

Bardzo dziękujemy Pani Annie Pyziak – właścicielce stadniny za udostępnienie miejsca na zorganizowanie spotkania, Piekarni Kazana za przekazanie słodkiego poczęstunku dla dzieci oraz rodzicom za pomoc w organizacji i aktywne uczestnictwo w spotkaniu.

Opracowała  mgr Anna Świetlik - logopeda


Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

 

Dzieci dzieciom” - Solidarni z Ukrainą - Prace

Prace plastyczne wykonane przez dzieci znajdujące się pod opieką Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Warce.

 


Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

Warsztaty profilaktyczne w Zespole Szkół w Jasieńcu

W dniu 30.03.2022 r. w Zespole Szkół w Jasieńcu odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów pod tytułem „Zagrożenia związane z używaniem dopalaczy i innych środków psychoaktywnych” prowadzone przez psychologa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Warce – mgr Patrycję Pernak. . W zajęciach wzięło udział 110 uczniów. W czasie ostatnich kilkunastu lat rynek narkotykowy znacząco się zmienił. Od około 2014 roku obserwujemy ekspansję środków psychoaktywnych, tzw. dopalaczy. Obserwujemy ich stale utrzymującą się popularność wśród młodych ludzi. Poważne konsekwencje wynikające z używania tych substancji skłaniają nauczycieli i pedagogów i psychologów do podejmowania działań mających na celu zapobieganie używania tych szczególnie groźnych substancji przez dzieci i młodzież. Zajęcia dla uczniów miały przede wszystkim dostarczyć wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z używaniem dopalaczy, zapoznać ich z czynnikami chroniącymi oraz czynnikami ryzyka, a także wskazać miejsca, w których można uzyskać pomoc.

Celem warsztatów było:

  • omówienie szkód wyrządzanych przez dopalacze (fizycznych, psychicznych i społecznych),
  • obalenie nieprawdziwych informacji na temat „dopalaczy” i innych substancji odurzających,
  • ukazanie zagrożeń i konsekwencji związanych z zażyciem „dopalaczy”
  • przedstawienie i omówienie czynników ryzyka związanych z rozpoczęciem zażywania środków psychoaktywnych.

Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jakie niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia stanowią „dopalacze” i inne substancje uzależniające. Uczniowie uczyli się asertywnego odmawiania w sytuacji, gdy będą namawiani do zażycia środków uzależniających. Warsztaty miały również na celu pomóc w rozwijaniu najważniejszych umiejętności interpersonalnych takich jak komunikowanie się z ludźmi, podejmowanie świadomych i odpowiedzialnych decyzji oraz asertywność. Odbyła się również dyskusja grupowa: „Co chroni młodzież przed sięganiem po narkotyki?” oraz „Jakie są powody dla których nastolatki sięgają do dopalacze i inne środki psychoaktywne?”

Opracowała mgr Patrycja Pernak

 

Fotorelacja z pracy zdalnej

W trudnym dla nas wszystkich czasie izolacji nasi podopieczni dzielnie ćwiczą i pracują. Praca zdalna, którą musieliśmy wdrożyć przynosi nam mimo wszystko dużo satysfakcji. Dziękujemy rodzicom za współpracę. Przedstawiamy krótką fotorelację z dotychczasowej pracy.

Opracowała mgr Magdalena Włodarczyk- pedagog, terapeuta SI.

 


Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

 

Zimowe Przygody - warsztaty logopedyczne - relacja

W dniu 08 02.2020 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, odbyły się warsztaty logopedyczne dla rodziców i dzieci objętych zajęciami Wczesnego Wspomagania Rozwoju.

Czytaj więcej

Relacja z Balu Karnawałowego

W dniu 25 stycznia 2020 roku w Poradni odbył się Bal Karnowałowy dla dzieci objętych zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju. Nasi podopieczni uwielbiają taniec, zabawę i są prawdziwymi mistrzami parkietu. Wszystkie dzieci tańczyły w rytm znanych dziecięcych oraz popularnych utworów. Brały udział w konkursach i czasami nam trudno było dotrzymać im kroku. Jak na prawdziwy bal karnawałowy przystało nie zabrakło pięknych strojów. Wesoło pląsali: Wróżka, Elza, Spider- men, Lisek, Kruk, Pirat, Księżniczka, Cyganka, Klaun, Rzymianin oraz Batman. Tańczyliśmy solo i parami z podskokami i obrotami – słowem było wesoło i działo się dużo.

Czytaj więcej

Relacja ze szkolenia metody „Dam radę”, „Jestem z ciebie dumny”

W trosce o zapewnienie jak najwyższej jakości oferowanej przez Poradnię pomocy psychologiczno – pedagogicznej pracownicy stale podnoszą swoje kwalifikacje. Tym razem na terenie Poradni zostało zorganizowane trzydniowe szkolenie dotyczące praktycznych metod wspierania dzieci.

Czytaj więcej

Rozpoczęcie zajęć Wczesnego Wspomagania Rozwoju w Warce w roku szkolnym 2019/2020 - relacja

Dzieci objęte zajęciami WWR nowy rok szkolny przywitały w Hotelu „Sielanka”. Dzięki uprzejmości właścicieli, z pomocą kucharza, dzieci przygotowały ciasteczka.

Czytaj więcej

Muzeum relacja

W dniu 26 czerwca 2019 roku  odbyło się  uroczyste zakończenie zajęć Wczesnego Wspomagania Rozwoju w roku szkolnym 2018-2019. Terapeuci, rodzice  oraz  dzieci objęte zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju w  Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Warce spotkali się w Muzeum  im. Kazimierza Pułaskiego  w Warce.

Czytaj więcej

FERIE ZIMOWE W PORADNI PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ W WARCE

W czasie tegorocznych ferii zimowych w Poradni zostały przeprowadzone zajęcia grupowe dl dzieci i warsztaty dla ich rodziców. Zajęcia prowadzone były w II tygodniu ferii, a ich głównym celem było uświadomienie rodzicom jak ważne jest stymulowanie i wspomaganie rozwoju potencjalnych możliwości dziecka w celu jak najlepszego przygotowania go do nauki w szkole. Zajęcia miały formę warsztatową i prowadzone były z dziećmi 6-7 letnimi. 

Czytaj więcej