„ Dzieci – dzieciom” - Solidarni z Ukrainą - Prace
Prace plastyczne wykonane przez dzieci znajdujące się pod opieką Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Warce.
Joomla Gallery makes it better. Balbooa.comError
Praca od 01.09.2022 roku w wymiarze 10/20 etatu.Mile widziane dodatkowe kwalifikacje w zakresie doradztwa zawodowego.Termin składania dokumentów do 15.08.2022 r. na adres e-mail: sekretariat.pppwarka@grojec.pl
|
Prace plastyczne wykonane przez dzieci znajdujące się pod opieką Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Warce.
Joomla Gallery makes it better. Balbooa.comError
W dniu 30.03.2022 r. w Zespole Szkół w Jasieńcu odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów pod tytułem „Zagrożenia związane z używaniem dopalaczy i innych środków psychoaktywnych” prowadzone przez psychologa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Warce – mgr Patrycję Pernak. . W zajęciach wzięło udział 110 uczniów. W czasie ostatnich kilkunastu lat rynek narkotykowy znacząco się zmienił. Od około 2014 roku obserwujemy ekspansję środków psychoaktywnych, tzw. dopalaczy. Obserwujemy ich stale utrzymującą się popularność wśród młodych ludzi. Poważne konsekwencje wynikające z używania tych substancji skłaniają nauczycieli i pedagogów i psychologów do podejmowania działań mających na celu zapobieganie używania tych szczególnie groźnych substancji przez dzieci i młodzież. Zajęcia dla uczniów miały przede wszystkim dostarczyć wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z używaniem dopalaczy, zapoznać ich z czynnikami chroniącymi oraz czynnikami ryzyka, a także wskazać miejsca, w których można uzyskać pomoc.
Celem warsztatów było:
Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jakie niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia stanowią „dopalacze” i inne substancje uzależniające. Uczniowie uczyli się asertywnego odmawiania w sytuacji, gdy będą namawiani do zażycia środków uzależniających. Warsztaty miały również na celu pomóc w rozwijaniu najważniejszych umiejętności interpersonalnych takich jak komunikowanie się z ludźmi, podejmowanie świadomych i odpowiedzialnych decyzji oraz asertywność. Odbyła się również dyskusja grupowa: „Co chroni młodzież przed sięganiem po narkotyki?” oraz „Jakie są powody dla których nastolatki sięgają do dopalacze i inne środki psychoaktywne?”
Opracowała mgr Patrycja Pernak
W trudnym dla nas wszystkich czasie izolacji nasi podopieczni dzielnie ćwiczą i pracują. Praca zdalna, którą musieliśmy wdrożyć przynosi nam mimo wszystko dużo satysfakcji. Dziękujemy rodzicom za współpracę. Przedstawiamy krótką fotorelację z dotychczasowej pracy.
Opracowała mgr Magdalena Włodarczyk- pedagog, terapeuta SI.
Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com
W dniu 08 02.2020 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, odbyły się warsztaty logopedyczne dla rodziców i dzieci objętych zajęciami Wczesnego Wspomagania Rozwoju.
W dniu 25 stycznia 2020 roku w Poradni odbył się Bal Karnowałowy dla dzieci objętych zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju. Nasi podopieczni uwielbiają taniec, zabawę i są prawdziwymi mistrzami parkietu. Wszystkie dzieci tańczyły w rytm znanych dziecięcych oraz popularnych utworów. Brały udział w konkursach i czasami nam trudno było dotrzymać im kroku. Jak na prawdziwy bal karnawałowy przystało nie zabrakło pięknych strojów. Wesoło pląsali: Wróżka, Elza, Spider- men, Lisek, Kruk, Pirat, Księżniczka, Cyganka, Klaun, Rzymianin oraz Batman. Tańczyliśmy solo i parami z podskokami i obrotami – słowem było wesoło i działo się dużo.
W trosce o zapewnienie jak najwyższej jakości oferowanej przez Poradnię pomocy psychologiczno – pedagogicznej pracownicy stale podnoszą swoje kwalifikacje. Tym razem na terenie Poradni zostało zorganizowane trzydniowe szkolenie dotyczące praktycznych metod wspierania dzieci.
Dzieci objęte zajęciami WWR nowy rok szkolny przywitały w Hotelu „Sielanka”. Dzięki uprzejmości właścicieli, z pomocą kucharza, dzieci przygotowały ciasteczka.
W dniu 26 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie zajęć Wczesnego Wspomagania Rozwoju w roku szkolnym 2018-2019. Terapeuci, rodzice oraz dzieci objęte zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Warce spotkali się w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.
W czasie tegorocznych ferii zimowych w Poradni zostały przeprowadzone zajęcia grupowe dl dzieci i warsztaty dla ich rodziców. Zajęcia prowadzone były w II tygodniu ferii, a ich głównym celem było uświadomienie rodzicom jak ważne jest stymulowanie i wspomaganie rozwoju potencjalnych możliwości dziecka w celu jak najlepszego przygotowania go do nauki w szkole. Zajęcia miały formę warsztatową i prowadzone były z dziećmi 6-7 letnimi.
Dnia 20 września 2018 r. odbyła się inauguracja zajęć wczesnego wspomagania rozwoju w roku szkolnym 2018/2019 pod hasłem „Maluchy w akcji”. Spotkaliśmy się w Warce na ulicy Gośniewskiej w gościnnych progach Państwa Rotuskich.